Nuotr.: NKL
Nuotr. NKL

Mantas Ruikis pagerino lygos sezono rezultatyvumo rekordą, o jo atstovaujama „Gargždų“ (17-15) komanda šventė sunkią pergalę.

42
41
73%
11/15
60%
6/10

Eriko Kubiliaus auklėtiniai šeštadienio vakarą „VIKINGLOTTO-NKL“ pirmenybėse po atkaklios kovos išvykoje 80:79 (15:15, 16:25, 29:23, 20:16) nugalėjo Molėtų „Ežerūno“ (12-19) krepšininkus.

M. Ruikis per 38 minutes pelnė 42 taškus (11/15 dvit, 6/10 trit., 2/5 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 41 naudingumo balą.

Taip krepšininkas pagerino lygos sezono rezultatyvumo rekordą, jo paties užfiksuotą sausio 4-ąją dieną – mače prieš Mažeikių „Erelius“ M. Ruikis įmetė 35 taškus.

41 efektyvumo balas taip pat yra geriausias M. Ruikio karjeros pasirodymas naudingumo atžvilgiu.

Likus 49 sekundėms „Ežerūnas“ dar pirmavo 77:76, tačiau Rimantas Daunys smeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą „Gargždų“ naudai – 79:77.

Po 8 sekundžių Rokas Jukonis išprovokavo varžovo pražangą ir stojo mesti baudų metimų – abu juos realizavo bei išlygino rezultatą (79:79).

Kito ir, kaip vėliau paaiškėjo, lemiamo rungtynių taško teko laukti beveik iki rungtynių pabaigos, kai, likus 0,4 sekundės, dėl kamuolio gynyboje kovojęs Arvydas Kačinas išprovokavo varžovų pražangą ir įmetė antrą baudos metimą, taip galutinai persverdamas rezultatą.

Minutės pertraukėlių nebeturėjęs „Ežerūnas“ dar spėjo paleisti metimą, tačiau šis tikslo nepasiekė, todėl gargždiškiai šventė pergalę.

„Ežerūno“ gretose išsiskyrė Ignas Lukošius, kuris per 29 minutes surinko galingą dvigubą dublį – pasižymėjo 27 taškais (10/16 dvit., 7/7 baud. met.), sugriebė 12 kamuolių ir užfiksavo 42 balų naudingumą.

„Ežerūnas“: Ignas Lukošius 27 (12 atk. kam., 5 išprov. praž., 42 naud. bal.), Dominykas Zupkauskas 16 (6 rez. perd.), Rokas Jukonis 10 (9 atk. kam.), ..., Justas Šukelis 7 (6 atk. kam.), Ignas Bilinskas 3 (5 atk. kam.).

„Gargždai“: Mantas Ruikis 42 (7 atk. kam., 5 išprov. praž., 41 naud. bal.), Ernestas Jonkus (9 atk. kam.) ir Arvydas Kačinas (10 atk. kam.) po 10, …, Jonas Dumašius 6 (5 rez. perd.).