Nuotr.: R.Lukoševičius

Dramatišką pergalę „7bet-NKL“ čempionate iškovojo Vilniaus „Perlo Energijos“ (1-1) krepšininkai.

Edvino Justos auklėtiniai principiniame derbyje namuose 81:78 (23:15, 20:26, 10:22, 28:15) parklupdė Kauno „Žalgirio-2“ (0-1) krepšininkus.

Likus 7 minutėms iki rungtynių pabaigos šeimininkai turėjo 12 taškų deficitą (59:71), tačiau nepasidavė – spurtavo 16:4, o likus minutei Andreasas Kalogiros baudų metimais išlygino rezultatą – 75:75.

Netrukus Liutauras Lelevičius atsakė dvitaškiu (77:75), Adas Šimonis smeigė tritaškį su pražanga ir likus 27 sekundėms vilniečiai pirmavo (79:77).

Kitoje atakoje L. Lelevičius realizavo tik vieną baudą (78:79), vilniečiai suklydo ir suteikė šansą „Žalgiriui-2“ išplėšti pergalę, tačiau Tito Sargiūno dvitaškis nebuvo tikslus, Kalogiros sumetė baudas (81:78), o L. Lelevičiaus tritaškis, galėjęs išplėšti pratęsimą, tikslo nepasiekė.

Į pergalę vilniečius atvedė Jokūbas Rubinas, kuris surinko 26 taškus (6/7 dvit., 4/7 trit., 2/4 baud.), 1 atkovotą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus, klaidą, perimtą kamuolį ir 25 naudingumo balus.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė L. Lelevičius, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 23 taškai (5/7 dvit., 2/6 trit., 7/8 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 27 naudingumo balai.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie dominavo pirmajame kėlinyje bei po Augustino Kiudulo dvitaškio įgijo dviženklį pranašumą (23:12). Visgi jaunieji žalgiriečiai atsitiesė: atsakė spurtu 14:4 bei antrojo ketvirčio viduryje po L. Lelevičiaus dvitaškio pirmavo 37:33.

26
25
86%
6/7
57%
4/7

Prieš pat pertrauką vilniečiai stabilizavo situaciją bei persvėrė rezultatą – 43:41.

Trečiajame kėlinyje svečiai iš Kauno vėl perėmė iniciatyvą bei vedami Ugniaus Jaruševičiaus ir L. Lelevičiaus kėlinį laimėjo daugiau nei dvigubai – 22:10, o prieš lemiamą ketvirtį turėjo 10 taškų pranašumą (63:53).

Mače kauniečiams nepadėjo Joshua Bonga, kuris dėl čiurnos traumos nežais 2-4 savaites.

„Perlas Energija“: Jokūbas Rubinas 26 (6/7 dvit., 4/7 trit., 4 rez. perd., 25 naud.), Adas Šimonis 16 (3/6 trit., 4 per. kam.), Andreasas Kalogiros 12 (5/6 baud.), Augustinas Kiudulas 9 (4/7 dvit., 7 atk. kam.).

„Žalgiris-2“: Liutauras Lelevičius 23 (5/7 dvit., 2/6 trit., 7/8 baud., 5 atk. kam., 4 per. kam., 27 naud.), Motiejus Krivas 13 (5/8 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.), Ugnius Jaruševičius (4/5 dvit., 7 atk. kam.) ir Titas Sargiūnas (3/10 dvit., 5 rez. perd., 5 kld.) po 10, Kajus Kublickas 8 (3/9 dvit.), Gytis Nemeikša 7.