Nuotr.: M. Baranauskas
Nuotr. M. Baranauskas

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (4-1) panaikino 16 taškų deficitą, tačiau vis tiek patyrė pirmąjį pralaimėjimą naujajame „7bet-NKL“ sezone.

26
31
90%
9/10
4

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namuose po atkaklios kovos 85:87 (24:19, 18:26, 20:22, 23:20) nusileido „Šilutės“ (2-3) krepšininkams.

Dvikovos nugalėtojas sprendėsi pačioje rungtynių pabaigoje. Likus žaisti dvi minutes Edvinas Jezukevičius pataikė dvitaškį, tačiau Linas Lekavičius atsakė savo išpuoliu ir marijampoliečių persvara sumenko iki minimumo (83:82).

Vis dėlto prieš prasidedant paskutinei minutei Valdas Vasylius pelnė dar du taškus ir išvedė „Šilutę“ į priekį – 84:83.

Po šio epizodo „Sūduva-Mantinga“ rezultatyvios atakos suregzti nesugebėjo ir šeimininkams teko griebtis tyčinių pražangų taktikos. Tadas Poška realizavo abu baudų metimus ir likus 17,8 sekundės svečiai pirmavo 86:83.

Kitoje aikštės pusėje savo nervų tvirtumą išbandė Ignas Labutis, kuris taip pat pataikė abi baudas ir sušvelnino deficitą iki minimumo (85:86). Po šio epizodo Linas Lekavičius pataikė tik vieną baudos metimą ir „Sūduva-Mantinga“ sulaukė šanso išsigelbėti.

Kamuolys buvo patikėtas Tautvydui Kliučinykui, tačiau jo mestas tritaškis prieš pat nuaidint finalinei sirenai skriejo pro šalį ir „Šilutė“ išplėšė dramatišką pergalę.

Šilutės ekipos gretose išsiskyrė Linas Lekavičius, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 26 taškai (9/10 dvit., 1/4 trit., 5/9 baudų), 3 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

Rezultatyviausiai žaidęs L. Aukštikalnis per 30 minučių pelnė 27 taškus (3/6 dvit., 5/9 trit., 6/7 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 ir užsidirbo 5 pražangas, 4 sykius suklydo bei surinko 18 naudingumo balų.

Marijampoliečių pralaimėjimą apkartino ir pirmajame kėlinyje patirta Aurimo Urbono trauma. Gynėjas per 5 minutes spėjo pelnyti 2 taškus, atkovoti 2 kamuolius bei atlikti 4 rezultatyvius perdavimus.

„Sūduva-Mantinga“: Lukas Aukštikalnis 27 (3/6 dvit., 5/9 trit.), Edvinas Jezukevičius 18 (4/9 dvit.), Ignas Labutis 17 (6/11 dvit., 9 atk. kam.), Evaldas Džiaugys 13.

„Šilutė“: Linas Lekavičius 26 (9/10 dvit.), Valdas Vasylius 20 (3/5 dvit., 3/8 trit.), Rokas Mačiulis (3/8 trit.) ir Tadas Poška po 11.