Nuotr.: Atletas
Nuotr. Atletas

Nacionalinėje krepšinio lygoje „7bet-NKL“ prabėgęs ketvirtadienis ir šeštadienis padovanojo mums po 7 rungtynes, tad nieko nelaukę šokime į praėjusios savaitės veiksmą.

Ant pergalingos bangos. Ilgiausią pergalių seriją šiame sezone fiksuojanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ skaičiuoja jau 9 pergalę iš eilės. Į pirmąją turnyro lentelės vietą užkopę marijampoliečiai šioje atkarpoje dramatiškai per pratęsimą įveikė arčiausiai savęs stovinčius „Telšius“ ir du kartus nugalėjo Palangos „Olimpą“.

Jiems ant kulnų lipa Šakių „Vytis-VDU“, kuris turi 7 pergalių seriją ir yra rezultatyviausia „7bet-NKL“ komanda vidutiniškai pelnanti po 88,3 taško. Abi šios ekipos susitiks gruodžio 12 d. Šakiuose.

Nuotr. G. Šiuparys

Nutraukta pralaimėjimų serija. Kauno r. „Atletas“ išgyveno 7 pralaimėjimų ruožą, tačiau nutraukė jį praėjusią savaitę. Kauno r. ekipa namuose palaužė Vilkaviškio „Perlą“ – 85:80, o sostinėje išrašė didžiausią šio sezono pralaimėjimą Vilniaus „Rytui-2“ – 102:58.

Abejose rungtynėse pagrindinis pergalės kalvis buvo Rokas Gadiliauskas, kuris atitinkamai surinko 25 ir 20 efektyvumo balų.

Ir vėl Ajare Sanni. Likus žaisti 11 sekundžių „Perlo“ ir Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ akistatoje, Sanni išvedė savo komandą į priekį 2 taškais (82:80). Po minutės pertraukėlės Radvilas Kneižys tolimu metimu sugrąžino minimalią persvarą „Neptūnui-Akvaservis“ (83:82) bei paliko varžovams 1,3 sekundės. Visgi paskutinėje atakoje lemiamą žodį dar vieneriose rungtynėse tarė Sanni, kuris smeigė tolimą tritaškį ir išplėšė pergalę šeimininkams – 85:83.

Arti atkovotų kamuolių rekordo. Paskutiniame kėlinyje spurtavęs Vilniaus „Stekas“ namų tvirtovėje 62:54 įveikė „Jurbarką-Karį“. Įdomu tai, jog šioje akistatoje Karolis Brusokas užfiksavo antrą geriausią atkovotų kamuolių rodiklį „7bet-NKL“ istorijoje. Puolėjas per 26 minutes pelnė 12 taškų (6/8 dvit.), atkovojo net 22 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus. Paskutinįkart tiek kamuolių Brusokas buvo atkovojęs 2010 m. su Vilniaus „Perlo-MRU“ marškinėliais.

Visgi visų laikų sugriebtų kamuolių rekordas išlieka nepakartotas, o jis priklauso Laurynui Biručiui, kuris 23 kamuolius atkovojo 2016 m. sausio 5 d. prieš Jonavos komandą.

Pakeitimai Telšiuose. Telšiškių sudėtyje įvyko du pakitimai. Žemaitijos klubas iš „Gargždų“ pasiskolino klaipėdietį Gediminą Leščiauską bei atsisveikino su vienu lyderių Aurimu Urbonu. 22-metis naujokas per 2 sužaistas rungtynes fiksuoja 7,5 taško, 5 atkovotų kamuolių, 2 perimtų kamuolių ir 8,5 efektyvumo balo statistiką.

Pratęstas bendradarbiavimas su ilgamečiu partneriu. „7bet-NKL“ sportininkų troškulį ir toliau malšins lietuviškas vanduo „Žalia giria“. Pagal naujai pasirašytą sutartį bendradarbiavimas tęsis dar trejus metus ir „Žalia giria“ krepšininkams per sezoną pristatys daugiau nei 45 tonas vandens.