Nuotr.: V. Selivončikas
Nuotr. V. Selivončikas

Dešimtosios Nacionalinės krepšinio lygos „7bet-NKL“ savaitės durys užsidarė, todėl kviečiame pro langą kartu pažvelgti į praėjusios savaitės įdomiausius akcentus.

Lyja tegu lyja. Tritaškiais varžovų tinklelį plėšęs Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gynėjas Paulius Beliavičius smeigė net 8 tritaškius iš 12 bandymų ir per 31 minutę pelnė 30 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 32 naudingumo balus, o Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai savo aikštėje 93:77 įveikė Vilkaviškio „Perlą“.

Įtempta dublerių dvikova. Iki Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ ir Kauno „Žalgirio-2“ mačo pabaigos likus 42 sekundėms priekyje buvo žalgiriečiai (68:63), bet kamuolį puolime sugriebęs Kristupas Leščiauskas išprovokavo pražangą ir realizavo abu baudų metimus (65:68). Kitoje atakoje kamuolį puolime atkovojo Matas Vokietaitis, prieš kurį varžovai prasižengė, tačiau vidurio puolėjas abu kartus nuo baudų metimo linijos buvo netikslus.

Tuo pasinaudojęs Gabrielius Mažeika šaltakraujišku tritaškiu išlygino rezultatą (68:68) bei paliko priešininkams 5,4 sekundės. Paskutinėje atakoje šeimininkai visgi prasižengė prieš Dovydą Buiką, kuris realizavo vieną metimą iš dviejų (69:68) ir naujos atakos klaipėdiečiai susikurti nebespėjo.

Sugrįžimas. Praėjusio sezono pabaigą Rumunijoje praleidęs Karolis Babkauskas sugrįžo į „7bet-NKL“ ir prisijungė prie „Šilutės“ komandos. 32-ejų metų įžaidėjas sužaidė 2 mačus, kuriuose per 27,5 minutės vidutiniškai fiksuoja 3 taškų, 1,5 atkovoto kamuolio, 3 rezultatyvių perdavimų ir 1 efektyvumo balo rodiklius.

Dešimties pergalių serija. Domantas Vilys ir Vytautas Šulskis atvedė „Sūduvą-Mantingą“ į 10 pergalę iš eilės „7bet-NKL“ sezone. Marijampoliečiai savo aikštėje 85:65 įveikė „Žalgirį-2“, o „Sūduvos-Mantingos“ tandemas kartu surinko 55 taškus.

Asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą pakartojęs Vilys pelnė 28 taškus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 27 naudingumo balus. Jam talkinęs Šulskis rungtynes baigė su 27 taškais, 6 atkovotais kamuoliais ir 26 efektyvumo balais.

Geležinis žmogus. Nesenstantis Mindaugas Lukauskis padėjo „Jurbarkui-Kariui“ nutraukti Šakių „Vyčio-VDU“ 7 pergalių seriją – 93:78. Rezultatyviausias ir naudingiausias sezono rungtynes sužaidęs 44-erių veteranas pelnė 22 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Dvi dienas prieš tai vykusioje akistatoje su Joniškio „Delikatesu“ Lukauskis mačą baigė su 21 tašku, 6 atkovotais kamuoliais, 5 rezultatyviais perdavimais ir 27 efektyvumo balais.

Pratęsimas Palangoje. Palangos „Olimpas“ namuose 85:81 per pratęsimą įveikė „Perlą“. Svečiai dar turėjo 12 taškų persvarą trečiojo kėlinio viduryje (71:59), bet šeimininkai spurtavo 15:2 ir persverė rezultatą (74:73). Po minutės pertraukėlės, likus 7 sekundėms vyravo lygybė (75:75), o „Perlo“ puolėjas Edas Valenta galėjo uždaryti rungtynes, bet metimas buvo netikslus. Rungtynių nugalėtojas toliau sprendėsi pratęsime, kuriame netrūko dramos, o palangiškiai tiksint paskutinėms 60 sekundžių įgijo 4 taškų persvarą (85:81), kurios nebepaleido ir šventė pergalę.