Nuotr.: J. Mockus

Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24, 17:9) per pratęsimą tėškė antausį „Telšiams“.

35
40
100%
10/10
6

Kretingiškiai ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 1-0. Antroji komandų akistata vyks kovo 16 d. 16 val.

Įnirtinga kova tęsėsi iki pat paskutinių momentų, o paskutinėje kretingiškių atakoje iniciatyvos ėmęsis Mindaugas Stašys smeigė svarbų metimą iš vidutinio nuotolio ir paliko varžovams vos 0,8 sekundės (83:81).

Tačiau kitoje aikštės pusėje tolimą Igno Razučio perdavimą pagavęs Laurynas Kaveckis neįtikėtinai spėjo išlyginti rezultatą ir teisėjai įskaitė šį metimą bei komandos ėjo žaisti pratęsimo (83:83).

Įpusėjus pratęsimui „Kretinga“ atrodė solidžiau, susikrovė nedidelę persvarą (93:88), o tiksint paskutinei minutei Stašio baudų metimai ją padidino iki 7 taškų (95:88) ir išsigelbėti šeimininkams per likusį laiką nepavyko.

Nors trečiojo kėlinio pradžioje „Telšiai“ jau labiau kvėpavo varžovams į nugarą (51:56), ketvirčio pabaigoje kretingiškiai spurtavo ir įgijo rekordinę persvarą (67:53).

Likus lemiamoms 3 minutėms šeimininkai grįžo į rungtynes ir po Gedimino Leščiausko baudų metimų galiausiai persvėrė rezultatą antroje dvikovos pusėje (77:76).

Asmeninį rezultatyvumo rekordą pagerinęs ir geriausią naudingumo balų rodiklį  „7bet-NKL“ čempionate pakartojusio Stašio sąskaitoje per 37 minutes buvo 35 taškai (8/13 dvit., 3/8 trit., 10/10 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 7 išprovokuotos pražangos ir net 40 naudingumo balų.

38-erių Ruikis sužaidė geriausią sezono mačą ir per 38 minutes pridėjo 31 tašką (9/12 dvit., 3/4 trit., 4/5 baud.), 3 sugriebtus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 36 efektyvumo balus.

Telšių komandos nuo nesėkmės neišgelbėjo Gediminas Leščiauskas, kuris per 30 minučių pelnė 18 taškų (3/5 dvit., 1/1 trit., 9/9 baud.), atkovojo 3 kamuolius bei surinko 24 naudingumo balus.

Šeimininkai šiame mače vertėsi be kapitono Ovidijaus Kaminskio.

„Telšiai“: Gediminas Leščiauskas (9/9 baud.) ir Tadas Pažėra (3/7 dvit., 3/7 trit.) po 18, Nojus Radžius 13 (2/2 trit.), Ignas Razutis (5/7 dvit., 7 rez. perd.) ir Deividas Rasys (4/7 dvit., 1/5 trit., 8 atk. kam.) po 12, Rolandas Jakštas 7 (2/9 dvit., 5 atk. kam., 4 kld.).

„Kretinga“: Mindaugas Stašys 35 (8/13 dvit., 3/8 trit., 10/10 baud., 7 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kld., 40 naud.), Mantas Ruikis 31 (9/12 dvit., 3/4 trit., 5 rez. perd., 36 naud.), Modestas Jurkaitis (2/7 trit., 6 atk. kam.) ir Rytis Zabita (2/7 dvit., 9 atk. kam.) po 8.