Nuotr.: Jurbarkas-Karys-Manvesta

Prabėgusio „7bet-NKL“ sezono finalo pakartojime čempionų titulą ginantis „Jurbarkas-Karys-Manvesta“ (1-1) namuose 87:86 (22:17, 14:19, 28:26, 23:24) laimėjo trilerį prieš „Kretingą-Rivile“ (1-1).

11
19
3
67%
4/6

Jurbarke 400 žiūrovų pritraukusios dramatiškos akistatos nugalėtojas sprendėsi lemiamomis rungtynių akimirkomis.

Švieslentėje tiksint paskutinėms 4 minutėms šeimininkai turėjo rekordinę persvarą (79:69), tačiau baltos vėliavos dar nekėlę kretingiškiai sukūrė 10:2 spurtą ir atsidūrė per vieną metimą nuo varžovų (79:81).

Prasidėjus lemiamai dvikovos minutei „Jurbarkas-Karys-Manvesta“ pirmavo 85:81. Apsikeitus netaikliais tritaškiais, kretingiškiai perėmė kamuolį, o Tadas Budrys sušvelnino svečių atsilikimą bei paliko priešininkų atakai 14 sekundžių (83:85).

Pražangą išprovokavęs Paulius Danisevičius realizavo vieną baudą iš dviejų (86:83), o po Arimanto Mikaločiaus minutės pertraukėlės Mantvydas Staniulis įsūdė šaltakraujišką tritaškį ir išlygino rezultatą (86:83).

4,5 sekundės paskutinei atakai turėję jurbarkiečiai kamuolį perdavė po krepšiu buvusiam Gintautui Matuliui, prieš kurį svečiai pažeidė taisykles.

Pirmąją baudą prametęs Matulis nesutriko ir antrą kartą neklydo (87:86). Po žemaičių pasitarimo Sapiega verždamasis paleido metimą krepšio link, bet jis skriejo pro šalį.

Lygos čempionams Karolis Kokoška per 26 minutes pelnė 11 taškų (4/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

Jam geriausiai talkino Danisevičius per 29 minutes surinkęs 23 taškus (3/5 dvit., 4/7 trit.), 2 rezultatyvius perdavimus ir 16 efektyvumo balų.

Kretingiškių nuo nesėkmės neišgelbėjo sėkmingas Sapiegos abiejose aikštės pusėse. Puolėjo sąskaitoje per 35 minutes buvo 18 taškų (2/5 dvit., 2/6 trit., 8/9 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 6 perimti kamuoliai ir 29 naudingumo balai.

„Jurbarkas-Karys-Manvesta“: Paulius Danisevičius 23 (4/7 trit., 5/8 baud., 5 kld.), Paulius Beliavičius 16 (4/8 trit.), Karolis Guščikas (5/9 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.) ir Karolis Kokoška (4/6 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam.) po 11, Justas Nausėdas 10.

„Kretinga-Rivile“: Karolis Sapiega 18 (2/6 trit., 8/9 baud., 6 atk. kam., 6 per. kam., 29 naud.), Mantvydas Staniulis 16 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Edgaras Danys 15 (3/9 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Edgaras Preibys (6 atk. kam.) ir Tadas Budrys (5/6 baud.) po 11, Rytis Zabita 8 (4/10 dvit., 11 atk. kam.).