Nuotr.: D. Lukšta

„7bet-NKL“ patirties ir jaunystės akistatoje triumfavęs Kauno „Žalgiris-2“ (16-18) namie 87:84 (23:17, 26:14, 19:22, 19:31) dramatiškai nugalėjo „Jurbarką-Karį“ (17-17) ir išrašė jiems 4 pralaimėjimą iš eilės.

Šį susitikimą iš sirgalių vietų stebėjo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Andrea Trinchieri ir komandos trenerių štabe dirbantis Massimiliano Menetti.

Sumaištimi prasidėjęs mačas šeimininkams buvo palankesnis, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Jurbarkas-Karys“ buvo suklydęs jau penkis kartus. Visgi jurbarkiečiai pajautė žaidimo ritmą ir neleido kauniečiams per daug nutolti (17:23).

Antrajame kėlinyje varžovus puolime pranokę „Žalgirio-2“ krepšininkai įgijo dviženklį pranašumą, kurį iki ilgosios pertraukos jiems pavyko dar labiau padidinti – 49:31.

Šeimininkus mėginusiam vytis „Jurbarkui-Kariui“ pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų (50:60), tačiau kauniečiai neleido sumažinti savo pranašumo iki vienaženklio ir prieš lemiamą ketvirtį toliau pirmavo (68:53).

Paskutinės 10 žaidimo minučių grąžino intrigą ir vos nepasibaigė įspūdingu jurbarkiečių sugrįžimu.

Trys tolimi šūviai iš eilės sumažino svečių atsilikimą iki 4 taškų (76:80), o kapitonas Lukas Žukauskas dar realizavo du baudų metimus (78:80) bei atgaivino svečių viltis.

Tritaškiais apsikeitusias ekipas, likus 8 sekundėms, skyrė vos vienas metimas, tačiau Justo Stonkaus šaltakraujiškai pataikyti baudos metimai 4 taškais išvedė žalgiriečius į priekį (85:81).

Greitoje atakoje Mindaugas Lukauskis smeigė tritaškį (84:85), tačiau per likusias 5 sekundes svečiai prasižengti nespėjo ir kitoje aikštės pusėje Matas Vokietaitis dėjimu padėjo tašką šiame mače – 87:84.

21
26
4
5

Žalgiriečiams Nedas Montvila per 24 minutes pelnė 21 tašką (6/7 dvit., 3/8 trit., 0/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus.

Jurbarko ekipos nuo nesėkmės neišgelbėjo Lukauskis, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 19 taškų (1/1 dvit., 5/13 trit., 2/2 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti kamuoliai bei 22 efektyvumo balai.

Šeimininkams šiame susitikime nepadėjo Vytautas Žygas ir Mantas Juzėnas.

„Žalgiris-2“: Nedas Montvila 21 (6/7 dvit., 3/8 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam., 26 naud.), Justas Stonkus 15 (4/7 dvit., 0/5 trit., 7/7 baud.), Matas Vokietaitis (6/7 dvit., 8 atk. kam., 3 blok., 25 naud.) ir Dovydas Buika (3/4 trit., 4 kld.) po 14, Dovydas Butka 10 (5/7 dvit., 4 rez. perd.).

„Jurbarkas-Karys“: Mindaugas Lukauskis 19 (5/13 trit., 8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 16 (3/8 dvit., 2/6 trit., 5 kld.), Lukas Žukauskas 15 (2/4 trit., 5/6 baud., 6 atk. kam.), Karolis Kokoška 10 (2/7 dvit., 2/4 trit., 8 atk. kam.), Ignas Juškevičius 8 (3/10 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.).