Nuotr.: Jurbarkas-Karys
Nuotr. Jurbarkas-Karys

Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94 (26:23, 24:26, 25:19, 23:26) po dramatiškos kovos pranoko Šakių „Vytį-VDU“.

18
25
2
4

Ketvirtfinalio serijoje 3-2 triumfavę lygos debiutantai pusfinalyje susitiks su reguliariojo sezono nugalėtojais Palangos „Olimpu“.

„Vyčio-VDU“ krepšininkai ketvirtfinalio barjero neperžengė trečius metus iš eilės.

Dviženklį deficitą nubraukę svečiai nesiruošė sudėti ginklų ir likus paskutinėms 3,5 minutės sumažino atsilikimą iki vieno metimo (84:86).

Lemiamoje rungtynių atkarpoje šeimininkus į priekį patempė Tomas Delininkaitis, kuris pataikė vieną tolimą šūvį (90:86), o Mindaugas Lukauskis taip pat smeigė iš toli ir dar labiau atitolino „Jurbarką-Karį“ (93:86).

Likus kiek daugiau nei minutei Augustinas Mikštas dvitaškiu su pražanga sumažino atsilikimą (89:93), o pražangą išprovokavęs Titas Januševičius dviem baudomis dar labiau priartino svečius švieslentėje degant 36 sekundėms (91:94).

Ties klaidos riba žaidusius jurbarkiečius išgelbėjo Delininkaitis, kurio prasiveržimas buvo sėkmingas ir varžovams liko 13 sekundžių (96:91).

Šeimininkai tyčia prasižengė ir prie baudų metimų linijos nusiuntė Januševičių, kuris pataikė 1 baudą iš 2 (92:96), o kitoje aikštės pusėje taisykles šakiškius pažeisti privertusio Lukauskio ranka nedrebėjo (98:92).

Gabrielius Čelka dar sumažino „Vyčio-VDU“ skirtumą likus 4 sekundėms (94:98), bet po minutės pertraukėlės kamuolį perėmusių svečių tolimas bandymas tikslo nepasiekė ir jurbarkiečiai užsitikrino vietą pusfinalyje.

Nugalėtojams Ignas Juškevičius per 27 minutes pelnė 18 taškų (9/10 dvi.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

Delininkaitis per 32 minutes pridėjo 22 taškus (3/6 dvit., 4/10 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 efektyvumo balų.

Užtikrintai startavę šeimininkai po 6,5 minutės įgijo dviženklę persvarą (22:12), bet greitai ją prarado. Po trijų svečių tritaškių paeiliui skirtumas ištirpo iki vieno metimo (21:24).

Įtempta ir rezultatyvi kova persikėlė ir į antrąjį kėlinį, kuriame šakiškiai įstengė persverti rezultatą (47:45), bet po pirmosios dvikovos pusės minimalų pranašumą turėjo „Jurbarkas-Karys“ (50:49).

Po ilgosios pertraukos, Juškevičiaus pastangomis, šeimininkai sugebėjo atkurti dviženklį pranašumą (68:58), bet prieš lemiamą ketvirtį „Vytis-VDU“ skirtumą šiek tiek sumažino (68:75).

Šakiai ekipos gretose išsiskyrė Mikštas, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 24 taškai (5/7 dvit., 2/6 trit., 8/10 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 29 naudingumo balai.

Šeimininkų komandoje nerungtyniavo Aidas Kavaliauskas ir Artūrs Pelšs. Svečiai žaidė be Domo Uosio.

„Jurbarkas-Karys“: Mindaugas Lukauskis (3/8 dvit., 2/6 trit., 10/11 baud., 8 atk. kam.) ir Tomas Delininkaitis (4/10 trit.) po 22, Ignas Juškevičius 18 (9/10 dvit., 4 rez. perd., 25 naud.), Karolis Kokoška 16 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Mintautas Bulanovas 10 (2/5 trit., 7 rez. perd., 3 per. kam.).

„Vytis-VDU“: Augustinas Mikštas 24 (5/7 dvit., 2/6 trit., 8/10 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 29 naud.), Titas Januševičius 23 (6/12 dvit., 2/6 trit., 5/7 baud.), Rokas Mačiulis 11 (3/5 trit., 4 kld.), Deividas Kumelis (2/3 trit., 7 rez. perd.) ir Nojus Lebskas (4/5 dvit.) po 10, Gabrielius Čelka 8 (4/5 dvit., 5 atk. kam., 11 rez. perd., 3 per. kam.).