Nuotr.: L. Šeputis
Nuotr. L. Šeputis

Šeštas kartas nemelavo – po 5 nesėkmių paeiliui Plungės „Olimpas“ (1-5) pasiekė pirmąją pergalę „7bet-NKL“ čempionate. Mindaugo Tamušausko kariauna išvykoje 75:70 (19:14, 25:20, 14:21, 17:15) įveikė „Šilutės-PDS.lt“ (2-4).

15
18
50%
1/2
78%
7/9

Prabėgus pirmosioms 6 žaidimo minutėms priekyje buvo šeimininkai (14:10), tačiau tada šilutiškiams krepšys visiškai užsirišo.

Tuo pasinaudoję „Olimpo“ krepšininkai atseikėjo 17 taškų be atsako, įgijo dviženklį pranašumą (27:14) bei išlaikė jį iki pirmosios mačo pusės pabaigos (44:34).

„Šilutė-PDS.lt“ vis kvėpavo varžovams į nugarą, o likus 1,5 minutės iki lemiamo ketvirčio pradžios rezultatas tapo lygus (55:55).

Paskutiniame kėlinyje įnirtinga kova toliau tęsėsi iki paskutinės akimirkos. Pradėjus tiksėti lemiamai minutei Valerijus Anisimovas metimu iš po krepšio šiek tiek atitolino svečius (71:68).

Po Šilutės ekipos pasitarimo Yevheno Balabano metimas buvo netikslus, o pražangą išprovokavęs Jokūbas Stropus realizavo vieną baudą iš dviejų (72:68).

Kitoje aikštės pusėje svečiai pažeidė taisykles prieš Vadymą Prokopenko, kuris nuo baudų metimų linijos neklydo (70:72).

Likus 20 sekundžių Kreišmontas vėl stojo mesti baudų ir šįkart abu sykius buvo tikslus (74:70). Šilutiškiai paėmė minutės pertraukėlę, bet svarbus Prokopenko tolimas bandymas tikslo nepasiekė, o Jaredo Smallo baudos metimas įtvirtino pirmąją plungiškių pergalę – 75:70.

Plungiškius pergalės link vedė vidurio puolėjas Anisimovas, kurio sąskaitoje per 20 minučių buvo 15 taškų (7/9 dvit., 1/2 baud.), 4 atkovoti kamuoliai ir 18 naudingumo balų.

Jam geriausiai talkino Kreišmontas per 30 minučių pelnęs 20 taškų (2/6 dvit., 4/8 trit.), atkovojęs 2 kamuolius bei surinkęs 15 efektyvumo balų.

Pralaimėtojams Vadymas Prokopenko per 33 minutes pelnė 16 taškų (2/3 dvit., 2/6 trit., 6/9 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Po šios plungiškių pergalės vienintele lygoje dar pergalės skonio nepajautusia ekipa liko Joniškio „Delikatesas“.

Šeimininkams ant parketo nepadėjo traumą besigydantis Tomas Lekūnas. „Olimpas“ vertėsi be Ernesto Naruševičiaus.

„Šilutė-PDS.lt“: Ja'Dariusas Harrisas 20 (4/7 dvit., 4/10 trit.), Laurynas Balkūnas 18 (6/7 dvit., 2/4 trit.), Vadym Prokopenko 16 (2/6 trit., 6/9 baud., 7 atk. kam., 5 blok., 27 naud.).

„Olimpas“: Rokas Kreišmontas 20 (4/8 trit.), Valerijus Anisimovas 15 (7/9 dvit.), Tadas Kymantas (5/8 dvit.) ir Jaredas Smallas (2/9 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.) po 11, Jokūbas Stropus 10 (4 rez. perd.).